M A D E W I T H L O V E B Y E X P E R I A G O

Kosze upominkowe dla firm. Jak wybrać i wręczyć prezent biznesowy?

Obdarowywanie innych ludzi jest sztuką. Również w biznesie. Chcąc wręczyć okolicznościowy prezent swoim pracownikom, klientom czy kontrahentom, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek i obowiązujących zasad – pozwolą one utrzymać upominek w dobrym tonie i nie przekroczyć granicy biznesowego savoir-vivre’u. Poznaj szczegółową etykietę doboru i wręczania koszy prezentowych partnerom biznesowym, by nie popełnić faux-pas oraz osiągnąć zamierzony cel!

Kosze upominkowe. Jak wybrać idealny prezent biznesowy?

Jako prezentowi eksperci wiemy, że dobranie taktownego, a przy tym eleganckiego upominku biznesowego na święta czy inną okoliczność jest nie lada wyzwaniem. Savoir-vivre jasnoodradza wręczanie klientom gadżetów firmowych lub zestawów zbyt osobistych. Źle odebrane może być również podarowanie zbyt drogiego prezentu, wywołującego zakłopotanie i niezręczność. Czym zatem kierować się przy doborze okolicznościowego prezentu biznesowego?

Przede wszystkim należy skupić się na osobie, którą chcemy obdarować upominkiem. W domowym kontekście wybór prezentu np. na święta wydaje się prostszy – znamy naszych bliskich, wiemy co lubią i czego im potrzeba. To pozwala nam dobrać upominek, który idealnie spełni ich oczekiwania i przyniesie radość.

W biznesie nie jest to już takie proste – na polu relacji pracowniczych czy firmowych często występujemy w roli prezesa, przedstawiciela zarządu czy menadżera i tym samym ujawniamy o sobie mniej prywatnych informacji. Decyzja o okolicznościowym podarunku powinna zostać zatem podjęta w oparciu o dobry gust, uniwersalność oraz wrażenie, jakie chcemy pozostawić. Warto więc postawić na elegancję, klasykę oraz wysoką jakość prezentu.

Dlaczego warto wybrać kosze podarunkowe jako prezent biznesowy?

Zestawy podarunkowe w postaci elegancko opakowanego i złożonego z wyselekcjonowanych smakołyków kosza upominkowego idealnie spełniają powyższe kryteria, stanowiąc jednocześnie efektowny i wyważony prezent biznesowy. Skomponowane w oparciu o wykwintne produkty, idealnie wpiszą się w kulturę wręczania okolicznościowych prezentów dla pracowników i klientów.

Kosze upominkowe dzięki swojej uniwersalności pozwalają również uniknąć biznesowych gaf, a ich różnorodne kompozycje umożliwiają dobór zestawu pasującego do biznesowej relacji. Jeśli tradycją w kontakcie z długoletnim kontrahentem jest obdarowywanie się markowymi alkoholami postawmy na kosz prezentowy, w którego centrum stoi wytrawne wino bądź słodka nalewka.

Delikatesowe dodatki w zestawie wzbogacają prezent – dla koneserów wina polecamy zestawy upominkowe np. ze stylowym otwieraczem do butelek lub praktyczną pompką próżniową. Gdy zwyczajem firmy jest organizowanie świątecznego lunchu dla szerszego grona klientów, sugerujemy wybór koszy delikatesowych z kawą i herbatą, których znakomitym dopełnieniem będą wykwintne słodkości i bakalie. Ten typ koszy podarunkowych będzie odpowiedni dla każdego partnera biznesowego. Przy doborze prezentu ważna jest również okazja, w ramach której chcemy obdarować drugą osobę. W biznesie takich momentów występuje co najmniej kilka. Przede wszystkim w imieniu firmy możemy chcieć wyrazić podziękowanie naszym współpracownikom – za dobrze zrealizowany projekt, sumienną pracę czy osiągnięcie wysokich wyników sprzedażowych. Firmową tradycją jest również obdarowywanie pracowników na święta. Delikatesowe kosze prezentowe sprawdzą się i na tę okoliczność – wybierając spośród koszy podarunkowych z winem bądź świątecznych zestawów upominkowych z pewnością znajdziemy doskonały upominek firmowy pod choinkę.

Jak wręczać okolicznościowe prezenty w biznesie?

Specjaliści zajmujący się biznesową etykietą doradzają, by prezenty biznesowe (np. kosze podarunkowe na święta) wręczać na końcu spotkania z kontrahentem tak, by przypieczętować prowadzone rozmowy. Ważne jest również, aby być przygotowanym na to, czy wręczamy prezent jednej osobie czy grupie osób.

Wpadką będzie obdarowanie jednej osoby, jeśli towarzyszą jej inni ważni klienci, którzy mogą poczuć się zlekceważeni i zwyczajnie zakłopotani. W kontekście biznesowych relacji warto również wziąć pod uwagę, czy nasz partner biznesowy reprezentuje rodzimy czy obcy rynek.

Zagraniczni klienci to specjalna grupa odbiorców – wcześniej dowiedzmy się jaka kultura wręczania prezentów obowiązuje w kraju, z którego pochodzą, aby nasz podarunek nie uraził ich swoją zawartością. Koniecznie należy zadbać także o odpowiednie opakowanie prezentu – nawet najbardziej wykwintna zawartość nie zrobi pozytywnego wrażenia, jeśli zostanie niestarannie owinięta folią lub opakowaniu zabraknie elegancji.

W przypadku koszy upominkowych na święta nie bójmy się postawić na zimowe dekoracje. Zdobiąc kosze delikatesowe warto postawić na minimalizm, by dodatki nie dominowały nad zawartością, ale dodawały jej klasy. W tej roli doskonale sprawdzą się pudełka prezentowe, w których upominek będzie prezentował się o wiele bardziej ekskluzywnie.

Dobry prezent biznesowy procentuje

Wybór odpowiedniego prezentu biznesowego jest wyzwaniem nawet dla wprawionych działów marketingu czy HR. Wrażenie, jakie wywołamy wręczając upominek, może mieć znaczący wpływ na kontakty z klientami czy współpracownikami. Ważne więc, by decydując się na określony prezent, przestrzegać reguł etykiety biznesowej.

Kosze podarunkowe to idealna opcja upominku, który w zależności od okazji pozwala w profesjonalny sposób podziękować za współpracę, wyrazić wdzięczność zasłużonemu współpracownikowi czy w dobrym tonie obdarować klienta na święta. To prosty i sprawdzony sposób, aby za pomocą prezentu biznesowego wywołać same pozytywne wrażenia.

 

Podobne tematy: