M A D E W I T H L O V E B Y E X P E R I A G O

Prezent na jubileusz firmy. Jak docenić pracowników i klientów?

Jubileusz to szczególne wydarzenie w życiu firmy, które bez wątpienia należy uczcić. Warto przy tym pójść o krok dalej, wykorzystując obchody jubileuszowe do budowania pozytywnego wizerunku firmy i umocnienia jej pozycji. W tym celu z okazji rocznicy trzeba przede wszystkim docenić pracowników i klientów. Podkreślić ich wkład w rozwój biznesu, aby mogli poczuć się współautorami sukcesu, który właśnie jest świętowany. Prezent na jubileusz firmy to tylko jeden z elementów, które należy uwzględnić w trakcie przygotowywania jubileuszowych obchodów. Jego znaczenie jest jednak spore. Otrzymane upominki w znaczący sposób mogą wpłynąć na to, co z jubileuszu zapamiętają jego uczestnicy.

Jubileusz firmy - prezenty dla pracowników?

Jubileusz firmy – Prezent dla pracowników?

Bez zaangażowanych i kompetentnych pracowników uzyskanie stabilnej pozycji na rynku nie mogłoby się udać. Jubileusz firmy to doskonała okazja, aby im o tym powiedzieć i podzielić się odczuwaną radością. Do wspólnego świętowania warto zaprosić pracowników co najmniej z kilku powodów:

 • Podziękowania dla pracowników

  Obchody jubileuszowe są rodzajem podziękowania za zaangażowanie i codzienny wkład w funkcjonowanie firmy. Z tej okazji można wręczyć prezenty  dla pracowników całemu zespołowi lub w szczególny sposób uhonorować osoby z długoletnim stażem. W ten sposób firmowy jubileusz pomoże zasygnalizować całemu zespołowi, jak duże znaczenie dla pracodawcy ma lojalność. Doświadczeni pracownicy poczują się wyróżnieni, z kolei dla nowych będzie to znak, że warto pozostać w firmie na dłużej.

 • Motywacja

  Pracownicy każdego dnia wywiązują się ze swoich służbowych obowiązków, ale czy czują się wystarczająco doceniani? Rocznica firmy to okazja, aby przypomnieć każdemu pracownikowi z osobna, że jego codzienny trud ma realny wpływ na realizację wspólnych celów. Prezenty jubileuszowe pozwalają w szczególny sposób dostrzec ten trud i nagrodzić ważne osiągnięcia.

 • Kształtowanie relacji między pracownikiem a pracodawcą

  Obchody jubileuszowe mogą mieć różną formę – od przygotowania konkursu dla pracowników, poprzez spotkania i bankiety, aż po rebranding i duże zmiany wizerunkowe. Niezależnie jednak od skali, wspólne świętowanie firmowego jubileuszu ma duże szanse, aby korzystnie wpłynąć na zaangażowanie pracowników w wykonywane obowiązki, a także zwiększyć poziom satysfakcji z pracy. Bez wątpienia kształtuje też pozytywny wizerunek pracodawcy i buduje poczucie przynależności do firmy.

———–

Jubileusz firmy - prezenty dla klientów?

Jubileusz firmy – Dlaczego warto go świętować razem z klientami?

Firmowy jubileusz to szczególna okazja, aby wzmocnić swoje relacje również z klientami, a przede wszystkim spróbować nadać im osobisty charakter. Służą temu eventy, podczas których przy okazji jubileuszu zarówno partner biznesowy, jak i pracownicy mają możliwość, aby się spotkać i poznać z nieco bardziej prywatnej strony. Sposobem na to, aby okazać klientowi szczególne uznanie, ale też zacieśnić więzi są upominki. W tym kontekście ważne jest nie tylko, jaki prezent na jubileusz firmy zdecydujemy się wybrać, ale też jakie nadamy mu znaczenie.

Zamiast utartych zwrotów i słów podziękowania powtarzanych przy różnych okazjach do jubileuszowej pamiątki warto dołączyć dedykację skierowaną bezpośrednio do klienta. W kilku słowach podsumować wspólne realizacje lub przynajmniej przypomnieć o najważniejszych projektach. Hucznie obchodzona rocznica firmy to również wspaniała okazja do podkreślenia firmowych osiągnięć, a przez to zyskania jeszcze większego zaufania. W tym celu można przygotować na przykład krótką prezentację multimedialną lub film.

Bardziej tradycyjnym sposobem na wypunktowanie najważniejszych momentów z życia firmy są również pamiątkowe albumy i drukowane foldery. Aby jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję w oczach klientów, warto skupić się nie tylko na tym, co było, ale też przedstawić nowe perspektywy rozwoju i plany na przyszłość. Jeśli firma planuje rozszerzyć swoją ofertę i zainteresować klientów nowym produktem lub usługą – firmowy jubileusz jest na to doskonałym momentem.

Pomysły na prezenty – Jaki prezent na jubileusz firmy wybrać dla pracowników i klientów?

1. Stylowe kosze prezentowe

Niezależnie od sposobu świętowania jubileuszu powszechną praktyką jest wręczanie z tej okazji upominków. Prezent jubileuszowy z jednej strony ma być podziękowaniem, z drugiej pamiątką. Sprawić odbiorcy radość, ale też przypominać o firmie. Być użyteczny, a zarazem zaskakujący. Czy jeden upominek może sprostać tak wielu oczekiwaniom?

Stylowe kosze prezentowe jako idea podarunku jubileuszowego

Alkohol od lat jest uniwersalnym i mile widzianym prezentem biznesowym. Prezentuje się z klasą i sprawdza przy wielu różnych okazjach. W ramach obchodów jubileuszowych warto jednak pomyśleć o czymś więcej i zamiast butelki dobrej jakości trunku podarować cały zestaw prezentowy z markowym alkoholem

 

Przepiękny upominek, w którym obok alkoholu znajdą się również ręcznie robione praliny, bakalie, miody z lokalnej pasieki i inne przepyszne łakocie już od pierwszych chwil wzbudzi pozytywne emocje. Wisienką na torcie są przydatne akcesoria takie jak kostki do whisky, stylowy otwieracz czy deska do serów, które dodają prezentom klasy i podkreślają ich ekskluzywny charakter.

Sekretem kunsztownie przygotowanego podarunku są oczywiście detale. Nawet najlepszej jakości produkty chaotycznie ułożone w pudełku nie będą prezentować się atrakcyjnie. Klucz do sukcesu stanowi kompozycja, którą powinna przepełniać elegancja wyrażona zarówno doborem produktów, jak i sposobem ich opakowania. Nawet gdy już alkohol zostanie wypity, a smakołyki spałaszowane, w pamięci pracownika czy klienta pozostanie wówczas rewelacyjne pierwsze wrażenie.

———–

2. Eleganckie vouchery na przeżycia – Oryginalny prezent na jubileusz firmy

Dla wielu firm typowym jubileuszowym upominkiem jest grawerowana statuetka. Prezenty przygotowane w takiej formie trafiają często do biur, gdzie wyeksponowane w gablocie mają przypominać o firmie. Wychodząc poza schemat tradycyjnych upominków zachęcamy, aby to żywe wspomnienia budowały wizerunek firmy i kształtowały relacje z klientami i pracownikami jeszcze długo po zakończeniu obchodów jubileuszowych. Taką szansę dają prezenty w formie przeżyć.

Przeżycia to prezent dla firmy na jubileusz, który przyciąga uwagę

Realne przeżycia są świetnym pomysłem na prezent. Ich realizacja budzi duże emocje, a przez to łatwiej zapisuje się w pamięci. Interesujące i przyjemne doświadczenia budują całą serię pozytywnych skojarzeń z firmą, która taki prezent przygotowała. Mimo, że tego typu prezenty nie mogą zostać w żaden sposób wyeksponowane powracają we wspólnych rozmowach i anegdotach przez bardzo długi czas.

O tym, co kupić na jubileusz firmy powinny decydować cechy oddające charakter jubilata, wtedy mają szansę przynieść jak najwięcej radości. Vouchery na różnego rodzaju przeżycia można podarować jako kompletny prezent na jubileusz firmowy lub dołączyć do Kolekcji Lifestyle. Przykładowe prezenty w formie przeżyć, które idealni wpisują się w jubileuszowe celebracje:

To jeden z upominków, które zawsze spotykają się z ciepłym przyjęciem i odbierane są jako wyraz elegancji oraz dobrego smaku. Przeżycia kulturalne w połączeniu z kolacją w restauracji o uznanej renomie w szczególności sprawdzą się dla klientów, o których preferencjach firma wie niewiele. Zrobią też dobre wrażenie jako prezent dla szefa z okazji jubileuszu firmy.

Zestawy z alkoholem to prezenty, które w świecie biznesu funkcjonują przy wielu różnych okazjach. Jednak nawet jeśli klient lub pracownik otrzymał już sporo butelek alkoholu, być może nigdy nie miał okazji uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach. Solidna dawka użytecznej wiedzy, degustacja wyśmienitych trunków, konsultacje doświadczonego winiarza – to interesujący, a zarazem niestandardowy pomysł na jubileuszową nagrodę. Warsztaty mogą mieć także bardziej ekstrawagancki charakter jak np. lekcja nurkowania, co sprawdzi się w przypadku firm znanych ze stosowania nieszablonowych rozwiązań.

Można wiele razy latać samolotem na wakacje lub w celach służbowych, jednak dopiero lot widokowy pozwala skupić uwagę nie na celu podróży, ale na widokach rozpościerających się za oknem. Loty awionetką zrealizować można nad Tatrami, wybrzeżem Bałtyku oraz w wielu polskich miastach. Lot helikopterem wywołuje szczególny dreszczyk emocji, można go wykorzystać np. jako pomysł na prezent dla szefa. Prawdziwą perełką jest natomiast lot balonem, którego uczestnicy zwykle doświadczają tego typu wrażeń po raz pierwszy w życiu.

Przy okazji jubileuszu firma zyskuje szansę, aby podkreślić swoją wartość i unikalny charakter. Zarówno pracownicy, jak i klienci mogą jeszcze lepiej poznać jej korzenie i plany na przyszłość. Zmienić lub umocnić swoją opinię w oparciu o wrażenia, jakich doświadczą w trakcie wspólnego świętowania. Warto zadbać o to, aby były one jak najbardziej pozytywne i mogły przełożyć się na owocną współpracę.

———–

3. Kolekcje Lifestyle – Ekskluzywny prezent na jubileusz firmy

Alternatywę dla klasycznych upominków takich jak zestawy z winem lub innym alkoholem stanowi niestandardowe rozwiązanie, jakim bez wątpienia jest Kolekcja Lifestyle.

 

Tworzy ją zestaw 60 eleganckich produktów wchodzących w skład najpopularniejszych kategorii prezentowych i zamkniętych w obrębie stylowego katalogu. Zamiast jednego prezentu na jubileusz firmy, klient lub pracownik otrzymuje całą kolekcję wyjątkowych przedmiotów i sam dokonuje wyboru swojego idealnego prezentu. Zamawia dokładnie to, co chce otrzymać. Zawartość kolekcji różni się w zależności od zakładanego budżetu. Poniżej kilka przykładów:

 • Galanteria skórzana –  Aktówka na dokumenty, torba na służbowego laptopa, torebka, która po prostu świetnie wygląda. Taki prezent pozwala zadbać o wygodę pracownika w drodze do biura, ale także jego osobiste potrzeby.
 • Biżuteria i zegarki – Kolczyki, bransoletka czy zegarek potrafią świadczyć o społecznym statusie, ale przede wszystkim sprawiają mnóstwo radości. Będą towarzyszyć pracownikowi lub klientowi na co dzień, także w czasie wolnym.
 • Zestaw do serwowania wina – Według sporej grupy ludzi trafiony prezent powinna cechować przede wszystkim funkcjonalność. Otwieracz, karafka, pompka próżniowa, korek do wina – to akcesoria niezbędne, aby z klasą zaserwować trunek w domu. Można je łatwo przechowywać w eleganckim etui.
 • Stylowy zaparzacz do kawy – Czasem praktyczna strona upominku stanowi wyłącznie dodatek. Liczy się natomiast przede wszystkim atrakcyjny design. Stylowy zaparzacz do kawy zapewnia zastrzyk energii o poranku i wspaniale dekoruje wnętrze przez resztę dnia.

Dlaczego Kolekcje Lifestyle?

Wymienione wyżej przykłady stanowią zaledwie niewielką część propozycji, które mogą sprawdzić się w roli jubileuszowego prezentu dla pracowników i klientów. Kolekcja Lifestyle to rozwiązanie, które z jednej strony zapewnia różnorodny wybór upominków, z drugiej zdejmuje z firmy ciężar związany z wyborem tego jednego, właściwego podarunku dla klienta lub pracownika. Prezent, o którego wyborze decyduje ktoś, kto jednocześnie ma go otrzymać, nie może być nietrafiony. Co więcej, Kolekcja Lifestyle jest nowoczesnym i nietypowym rodzajem upominku, który z pewnością wzbudzi zainteresowanie. To jednak wciąż nie koniec argumentów przemawiających za skorzystaniem z tego typu rozwiązania prezentowego przy okazji jubileuszu. Co jeszcze może zyskać firma?

 • Komfort

Wyszukanie upominków spośród szerokiej oferty dostępnych na rynku propozycji zajmuje sporo czasu i nie gwarantuje sukcesu. Znacznie łatwiej powierzyć to zadanie partnerowi z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się w przygotowywaniu eleganckich upominków firmowych. Tym bardziej, że Experiago może pochwalić się w portfolio szeregiem logotypów znanych i zadowolonych klientów.

 • Gwarancja jakości

Żaden z upominków nie trafia do kolekcji w sposób przypadkowy, ale podlega szczegółowej selekcji. Do kolekcji wybierane są upominki reprezentujące najlepszą funkcjonalność i najbardziej atrakcyjny design w zakładanym budżecie.

 • Oszczędność

Kolekcja Lifestyle w wersji Classic, Elegance i Premium brzmi luksusowo, ale wcale nie musi być droga. Tego typu nowoczesne rozwiązanie prezentowe można nabyć już za 203 zł netto. Wartość dodaną stanowi eleganckie opakowanie prezentu i profesjonalna obsługa klienta. Firma oszczędza także czas, jaki pracownik oddelegowany do tego zadania musiałby poświecić na wybór upominków, a następnie ich opakowanie.

 • Personalizacja

Przy okazji prezentów firmowych bardzo dużo mówi się o ich dopasowaniu do indywidualnych potrzeb adresata. Jak to jednak zrobić w przypadku szerokiej grupy klientów i pracowników, których prywatne gusta często są tajemnicą? Naszym zdaniem najlepiej pozostawić wybór w ich rękach, aby zyskać gwarancję, że upominek będzie trafiony.

Jubileusz 25-lecia firmy, 30-lecie firmy. Jaki prezent podkreśli szczególny charakter rocznicy?

Każda rocznica jest ważna, ale to okrągłe jubileusze takie jak 25-lecie czy 30-lecie działalności obchodzone są w najbardziej uroczysty sposób. Niektóre firmy decydują się, aby z tej okazji wydać np. limitowaną edycję produktu lub zorganizować wystawny event. Również wyjątkowe rozwiązania w doborze upominków mogą podkreślić szczególne znaczenie jubileuszu i z pewnością zostaną pozytywnie odebrane przez jego uczestników.

Rozwiązania dedykowane

Dla firm, które poszukują niestandardowych rozwiązań proponujemy indywidualnie zaprojektowaną dedykowaną Kolekcję Lifestyle. To wspólny projekt, którego mechanizm działania jest jednakowy jak w przypadku tradycyjnej Kolekcji Lifestyle. Klient ma jednak wpływ na unikalną zawartość katalogu. Oferowane prezenty wybierane są w oparciu o konkretne wytyczne i mieszczą się we wskazanym budżecie. Klient może zdecydować się na wybór upominków należących do konkretnych kategorii prezentowych lub zaznaczyć, z jakich grup pragnie zrezygnować. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej dopasować zawartość kolekcji do specyfiki konkretnej grupy pracowniczej czy oczekiwań kluczowych klientów.

Podobne tematy: