Zestaw prezentowy z alkoholem

Zestaw prezentowy z pomysłem, czyli jak zyskać sympatię klientów

Kup jakiś alkohol, słodycze i coś drobnego – od tych słów często rozpoczyna się jeden z najpowszechniejszych problemów w firmach. Wybór odpowiedniego prezentu dla klientów, kontrahentów lub współpracowników to wyzwanie, z którym prędzej czy później zmierzy się każdy pracownik działu marketingu w korporacji i większość pracowników różnych stanowisk w małych i średnich przedsiębiorstwach. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, jeśli słabo lub wcale nie znamy adresata lub gdy mamy zakupić prezenty dla dużej grupy klientów czy pracowników. Taki prezent powinien być:

  • uniwersalny – pasować zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny,
  • efektowny – nie tylko ucieszyć, ale i zrobić wrażenie,
  • mieścić się w założonym budżecie – często niewielkim: od 100 do kilkuset złotych.

Zestawy prezentowe z kawą i łakociami oraz prezentem w postaci dobrego alkoholu spełniają powyższe kryteria. Dziś zastanowimy się, jaką rolę pełnią w biznesie zestawy prezentowe? O czym należy pamiętać, komponując zestaw prezentowy dla klientów lub współpracowników? A także, czy wręczając zestaw upominkowy klientowi, można go dodatkowo czymś zaskoczyć?

Dlaczego warto zdecydować się na zestaw prezentowy z alkoholem lub kawą?

Powiedzmy sobie szczerze, wręczanie prezentów biznesowych rzadko kiedy jest zupełnie bezinteresowne. W domyśle zwykle wiąże się z nim jakiś cel, którym najczęściej jest budowanie relacji. Prezent biznesowy nie powinien jednak sugerować osobie obdarowanej wprost, że oczekuje od niej czegoś w zamian. Stąd na przykład prezenty dla kontrahentów zgodnie z biznesową etykietą wręcza się dopiero po finalizacji kontraktu, a nie w trakcie prowadzonych negocjacji. Szukamy więc upominków biznesowych, które będą nienachalne i nie wprawią osoby obdarowanej w zakłopotanie. Zestawy prezentowe z alkoholem, kawą i słodkościami to niezobowiązująca forma prezentu, pełna wdzięku i klasy. Wręczając taki upominek, z pewnością unikniemy niezręczności, a co więcej zawarte w zestawie wykwintne smaki i piękne aromaty pozostawią po nas dobre wrażenie.

Kolejnym wyzwaniem, przed jakim stajemy, szukając upominku biznesowego, jest dopasowanie prezentu do charakteru, zainteresowań i osobistych preferencji osoby obdarowanej. Jest to o tyle trudne zadanie, że najczęściej nie znamy aż tak dobrze naszych klientów czy współpracowników. Różnorodny zestaw to większe szanse, że trafimy w gust osoby obdarowanej. Zdecydowana większość ludzi lubi dobrą kawę czy alkohol. A nawet jeśli przypadkiem nie uda nam się trafić w gust osoby obdarowanej i np. podarujemy wino półsłodkie kobiecie, która pija tylko wytrawne trunki albo sprezentujemy czekoladę diabetykowi, to alkohol czy artykuły delikatesowe nadal pozostaną dość praktycznym rozwiązaniem. Osoba obdarowana z pewnością nie będzie miała kłopotu z wykorzystaniem ich np. podczas spotkania z rodziną czy przyjaciółmi, a pięknie prezentujący się zestaw na pewno wzbudzi pozytywne uczucia.

Uniwersalny prezent biznesowy dla klientów i pracowników

Zestaw prezentowy z alkoholem lub kawą będzie odpowiednim upominkiem na różne okazje biznesowe. Sprawdzi się zarówno jako prezent świąteczny dla klientów, prezent na gwiazdkę dla pracowników, urodzinowy upominek dla szefa czy prezent dla partnera biznesowego z okazji udanego zakończenia projektu. Zakup osobistego prezentu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Załóżmy, że zdecydujemy się na markowy długopis–jeśli okaże się, że osoba pisze tylko i wyłącznie piórem, nasz prezent stanie się zupełnie niepotrzebny. A nawet jeśli nasz klient lub partner biznesowy uwielbia prestiżowe długopisy, może okazać się, że przez lata dostał ich już tyle, że nasz prezent dołączy tylko do grona innych w szufladzie. Artykuły delikatesowe zawsze znajdą zastosowanie i rzadko zdarza się, żebyśmy mieli ich zbyt dużo.

Zestaw prezentowy z kawą lub alkoholem można uznać za jeden z najbardziej neutralnych upominków biznesowych, nie oznacza to jednak, że powinien być on oczywisty i nudny. O wartości zestawu decyduje nie tylko jakość produktów, które zawiera, ale także pomysł i kompozycja. Dlatego już na początku komponowania zestawu prezentowego z alkoholem lub kawą warto zastanowić się, jaka będzie jego tematyka. Możemy stworzyć bardziej „charakterny” zestaw, wybierając słodycze z chili, designerski–z kubkiem lub zdecydować się na ekskluzywność, stawiając na prestiżowy alkohol. W przypadku zestawów gwiazdkowych fantastyczny nastrój tworzą aromatyczne dodatki nieodłącznie kojarzące się ze świąteczną atmosferą – pierniki, pomarańcze, cynamon, goździki. Wielkie wrażenie potrafią zrobić także drobne stylowe dodatki w postaci np. korkociągu czy piersiówki.

Prezenty dla klientów i pracowników, które robią wrażenie

Prezent to wizytówka firmy. Kropka. Możemy oferować najlepsze na rynku usługi, ale jeśli mamy chaotyczną stronę internetową, zaniedbane biuro oraz nieestetyczny katalog, to i tak nikt nie doceni naszej oferty. Podobnie w przypadku prezentów–złego pierwszego wrażenia nie zatrze nawet najwyższej jakości zawartość. Co więcej, dobre wrażenie może przynieść nam dodatkowe korzyści. Atrakcyjne opakowanie wzbudza pozytywne emocje, podsyca zainteresowanie prezentem, tworzy nastrój. Starannie przygotowany prezent to dowód naszego zaangażowania i szacunek, jaki wyrażamy osobie, która go otrzyma. To także znak naszej klasy i dobrego gustu.

Zestawy prezentowe z kawą czy winem popularnie nazywane są koszami prezentowymi, ale niekoniecznie muszą być umieszczone w koszu. Wybierając prezenty dla bliskich znajomych, można poszaleć – decydując się na wymyślne kokardy, folie ozdobne czy nawet pakowanie prezentów w chusty. Jednak z elementami ozdobnymi łatwo przesadzić, przez co nasz prezent przestanie być efektowny, a zacznie być postrzegany jako upominek w złym guście. Kiedy szukamy prezentu biznesowego, warto zdecydować się na klasyczną elegancję. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład szykowne pudełko prezentowe przewiązane kokardą. To minimalistyczne rozwiązanie, a zarazem świetny sposób, żeby opakować przedmioty o zróżnicowanych i nierzadko kłopotliwych kształtach. Zestaw prezentowy z alkoholem lub kawą opakowany w pudełko zyskuje także na ekskluzywności, wyróżniając się na tle koszy upominkowych, które widujemy na ekspozycjach w różnego rodzaju marketach spożywczych, sklepach z alkoholem czy herbaciarniach.

Wybierając zestawy prezentowe dla swoich klientów, kontrahentów i pracowników, możesz zdać się na własny gust lub skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapraszamy do świata prezentów biznesowych Experiago, w którym znajdziesz zestawy prezentowe z winem, zestawy prezentowe z whisky, zestawy prezentowe z kawą i herbatą oraz wyjątkowe zestawy prezentowe z przeżyciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *